apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Uroda

Jak pielęgnować paznokcie?

Zadbane paznokcie to nasza wizytówka. Jeszcze jakiś czas temu pielęgnacja paznokci była łączona przede wszystkim z kobietami, ale przecież i panowie też powinni zadbać o swoje dłonie.
Pielęgnacja paznokci to wcale znów nie taka skomplikowana sprawa, bo mamy dzisiaj całe mnóstwo dostępnych preparatów, które temu służą, więc wystarczy jedynie trochę chęci. Kompleksowa pielęgnacja paznokci dostępna jest w zasadzie w każdym gabinecie kosmetycznym i dlatego też są osoby, które systematycznie takie miejsca odwiedzają. Kosmetyczka wie, co robić z naszymi dłońmi i tym samym z paznokciami, więc zyskujemy pewność, że wyjdziemy zadowoleni.


A co to w ogóle oznacza: zadbane paznokcie?

Przede wszystkim muszą one być zdrowe. Ludzie miewają różne problemy ze swoimi paznokciami i to czasami bardzo duże. Wówczas pierwsze kroki trzeba skierować do dermatologa, który na pewno coś zaradzi. Najczęstszym schorzeniem paznokci są grzybice, a te dzisiaj leczy się przecież z powodzeniem.
Paznokcie trzeba odpowiednio odżywiać, żeby miały odpowiednią kondycję. Kremy i odżywki do rąk z reguły tez działają na paznokcie, ale od czasu do czasu warto też potraktować je jakimś specjalnym preparatem. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że paznokcie narażone są na zniszczenie, bo na co dzień przecież wykonujemy mnóstwo różnych czynności. I nie chodzi już tylko o prace domowe, ale i o czynności, jakie wykonujemy w pracy. Dajmy na to, że ktoś zajmuje się pakowaniem towaru. W takich sytuacjach naprawdę bardzo trudno mieć piękne paznokcie, niestety, Ale zawsze musimy zadbać o to, żeby były czyste i przycięte na odpowiednią długość. Nawiasem mówiąc, zbyt długie paznokcie mogą być w niektórych sytuacjach po prostu niebezpieczne. Wystarczy, że zahaczymy o coś i można sobie narobić naprawdę niepotrzebnego bólu.

Piękne i zdrowe paznokcie


Dla wielu osób zadbane paznokcie oznaczają paznokcie pomalowane. No cóż, takie są rzeczywiście marzeniem wielu pań i co do tego nie ulega najmniejszych wątpliwości. I znów niektóre panie same sobie malują paznokcie, a inne z kolei robią to w salonach kosmetycznych. Lakierów do paznokci na naszym rynku jest pod dostatkiem, więc mamy z czego wybierać. Nie chodzi tu o kolory, ale o typy lakierów.. Kiedyś takich możliwości nie było, natomiast w obecnej dobie asortyment jest niezwykle szeroki. Można chyba śmiało rzec, że ciągle na topie są hybrydy. Nic zresztą w tym dziwnego, bo ten wynalazek jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. No, bo jak tu się nie cieszyć z tego, że nasze paznokcie wyglądają dobrze przez dwa tygodnie i do tego jeszcze nie trzeba z nimi nic robić. Normalny lakier trzyma się maksymalnie kilka dni i to jeszcze pod warunkiem, że nie zmywamy, nie pierzemy.

Co prawda lakier na paznokciach można zabezpieczyć przez nałożenie warstwy utwardzacza, ale i tak po kilku dniach trzeba je malować od nowa. Z drugiej strony, hybryda może się nam znudzić już po tygodniu i co wtedy? No cóż, nie ma rozwiązań idealnych na tym najpiękniejszym ze światów. W każdym razie, pielęgnacja paznokci to coś, coś warto mieć na uwadze.