apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Jak poprawnie dbać o swoje włosy
Uroda

Jak poprawnie dbać o swoje włosy?

Dla wielu osób włosy to jeden z ważniejszych, jeśli nie najważniejszy, element wyglądu. Któż nie pragnie, aby jego fryzura zawsze wyglądała pięknie, a kosmyki były zdrowe? Zadbane włosy wpływają na dobre samopoczucie i przyciągają wzrok innych osób. Jak prawidłowo dbać o włosy?

Zdrowe, piękne i lśniące włosy

Włosy, które nie są zniszczone i wyglądają na piękne, ale i zdrowe, to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych atrybutów urody. Ale nie tylko – stanowią one również przejaw dobrostanu organizmu. O włosy powinno się dbać każdego dnia. Poprawna pielęgnacja obejmuje – mycie, odżywianie, wzmacnianie. Co ważne, również stylizacja powinna być przeprowadzona we właściwy sposób, w innym przypadku kondycja kosmyków pogarsza się.

Oczyszczanie włosów i dbanie o skórę głowy

Podstawą pielęgnacji kosmyków jest oczyszczenie ich i skóry głowy. Warto zauważyć, że włosów nie trzeba myć codziennie – wszystko zależy od ich potrzeb. Włosy przetłuszczające się rzeczywiście należy myć często, ale pozostałe nie. Czasami wystarczy zrobić to 2-3 razy w tygodniu, by cieszyć się zadbaną fryzurą. Można sięgnąć po preparat dedykowany danemu typowi włosów, albo postawić na wysokiej jakości produkt uniwersalny, jakim jest Davines szampon. Odpowiednie szampony mogą zdziałać cuda w codziennej pielęgnacji. Kosmetyki do włosów, jak Davines szampon, mają delikatne, oczyszczające działanie i świetnie radzą sobie zarówno z kosmykami, jak i ze skórą głowy.

Systematyczne odżywianie kosmyków

Włosy należy nie tylko oczyszczać, ale i regularnie odżywiać. W tym celu zaleca się stosowanie Davines odżywki. Takie kosmetyki powinno się użyć podczas każdego mycia. Zwykle stosuje się je bezpośrednio po spłukaniu szamponu wodą, ale może również użyć je przed bądź zastosować metodę OMO, czyli najpierw zdecydować się na odżywkę, później na szampon, a później znów na odżywkę. Produkt ten powinien być dopasowany do rodzaju i potrzeb kosmyków. Davines odżywki to seria, w której można znaleźć preparaty nawilżające, uelastyczniające, rozświetlające, ochronne do włosów farbowanych, odmładzające, nadające objętość i połysk czy też delikatne do włosów wiotkich i cienkich.

Oprócz odżywek, raz w tygodniu powinno się stosować również takie produkty jak maska do włosów czy też odżywka bez spłukiwania. Maska ma bardzo silne działanie nawilżające i odżywcze, ponadto ułatwia rozczesywanie i układanie kosmyków, nadaje im także pomysł i miękkość. Podobnie jak szampony i odżywki – maska powinna być dobrana do potrzeb włosów.

Stylizacja z umiarem

Aby poprawić kondycję włosów, a następnie utrzymać je w dobrym stanie, należy stylizować je z umiarem. Oznacza to, że powinno się ich nie szarpać i ciągnąć podczas czesania – warto je przytrzymać, ponadto należy stosować kosmetyki, które ułatwiają rozczesywanie kosmyków. Co ważne, proste włosy powinno się czesać na sucho, zaś falowane i kręcone wyłącznie na mokro. Nie powinno się też ciągnąć włosów do upięcia i naciągać ich, aby związać je na czubku głowy. Kosmyki również źle znoszą stosowanie ostrych spinek i ciepłego powietrza. Najlepiej do minimum ograniczyć korzystanie z prostownic i lokówek. Warto zrezygnować także z kosmetyków do utrwalania włosów, takich jak lakier.

Osoby chcące poprawić kondycję włosów i utrzymać je w dobrym stanie powinny kupować wysokiej jakości kosmetyki z renomowanych sklepów, takich jak sklep.dayspashe.pl. W takich miejscach można zakupić zarówno zestawy przeznaczone do konkretnego rodzaju włosów, jak i pojedyncze sztuki, co pozwala ekonomicznie uzupełnić braki w swoich produktach.

Materiał zewnętrzny