apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Uroda

Kremy dla osób ze skórą wrażliwą

Dużo ludzi ma skórę wrażliwą, alergiczną lub przesuszoną. W takich przypadkach, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja i wybór kosmetyków. Nie każdego można używać, ponieważ mogą powodować: podrażnienia, alergię, pojawienie się krost oraz zaczerwienień.
Najczęściej jak słyszymy o skórze wrażliwej, kojarzy się to z kobietami, ale trzeba pamiętać, że mężczyźni również mogą mieć takie problemy.


Jakie są przyczyny, że ludzie mają skórę wrażliwą? Najczęściej jest ona w wyniku alergii, ale może być przez: stres, źle dobraną odzież, brak zdrowej diety, klimat, niedopasowane kosmetyki, palenie papierosów, zbyt duża ilość alkoholu, niezmywanie makijażu na noc. Czynników jest bardzo dużo.
Żeby zmniejszyć ryzyko, najlepiej odżywiać się zdrowo. Kupować naturalne, dobrej jakości kosmetyki dopasowane do danego typu cery.

Krem do skory suchej i wrażliwej, jaki wybrać?


Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek produkt. Najlepiej wybrać się do lekarza, skorzystać z jego pomocy. On dobierze odpowiednie produkty.
Krem do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej powinien być:
– naturalny
– nawilżający
– z witaminami, wspomagają regenerację, gdy cera jest podrażniona
– oczyszczający
– regenerujący
– ochronny


Warto zainteresować się produktami z kwasem hialuronowym. Są to kosmetyki bezpieczne. Mają wiele pozytywnych cech, dla których opłaca się je kupić np. łagodzą podrażnienia, nawilżają, nie uczulają, wygładzają, po zastosowaniu skóra nie jest przesuszona. Dużo więcej, pozytywnych opinii, komentarzy można znaleźć na forach o urodzie i modzie. Kobiety wymieniają się tam doświadczeniami i inspiracjami. Również pomagają wybrać dobry produkt.

Sposoby na przesuszoną skórę


Często przesuszoną skórę mamy po zimie, na to również jest sposób. Można zamówić krem nawilżający. Wystarczy tylko dopasować. Aplikacja takich produktów jest bardzo prosta. Najczęściej wmasowuje lub wklepuje kosmetyk. Stosuje się go na noc oraz na dzień, dla szybszego efektu. Dla dojrzałych pań, znajdziemy również z dodatkowymi składnikami które opóźniają procesy starzenia, wygładzają zmarszczki. Praktycznie wszystkie takie kremy mają witaminy i chronią przez promieniowaniem UV.


Panowie z pewnością, także znajdą dla siebie kosmetyk, który pomoże w utrzymaniu zdrowego wyglądu skóry oraz zniweluje niedoskonałości. Działają na podobnej zasadzie, co dla pań, tylko skład mają trochę inny. Produkowane są z: wyciągu wodorostów, żeń-szenia, bambusa, aloesu, pantenolu, masła kawowego. Znajdziemy propozycje z różnym składem. Mężczyźni znajdą wiele interesujących propozycji kosmetyków.


Pamiętać należy o tym, że panie i panowie mają inne potrzeby dotyczące pielęgnacji i każde z nich powinno mieć swoje, dopasowane produkty. Ciało kobiety jest bardziej delikatne, więc muszą być łagodniejsze, natomiast panom, damskie produkty mogą nie pomagać i nie zobaczymy żadnego efektu.


Oczywiście, przez zamówieniem danego kosmetyku, obowiązkowo należy sprawdzić skład, a w drogeriach stacjonarnych także datę ważności.
Jeżeli chcemy więcej się dowiedzieć na ten temat, najlepiej odwiedzić specjalistę.