apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Kołdra antyalergiczna
Lifestyle

Kołdra antyalergiczna – rodzaje i właściwości

Kołdra antyalergiczna to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga osobom zmagającym się z uczuleniem na różne czynniki, zapewnić sobie wysoki komfort funkcjonowania na co dzień. Alergeny, takie jak kurz, sierść zwierząt, pyłki roślin czy roztocza mogą znacząco obniżyć jakość życia i prowadzić do podrażnień skóry czy nawet problemów z oddychaniem. Zaburzają również higienę snu i tym samym pozbawiają alergika odpoczynku. Osoby cierpiące na alergię muszą zatem zadbać o odpowiednie warunki w sypialni i m.in. zakupić specjalną kołdrę dla alergików czy kołdrę antyroztoczową.

Dlaczego warto stosować produkty antyalergiczne?

Alergia to uczulenie na różne substancje, na przykład takie jak bakterie, produkty spożywcze, leki, ale i kurz, roztocza, sierść zwierząt czy pyłki roślin. Powodują one nieprawidłową reakcję organizmu w postaci kichania, zaczerwienienia oczu, swędzenia skóry, wysypki czy łzawienia. Nawet 30% populacji może zmagać się z różnymi alergiami. Niestety, uczulenie na różne substancje jest niewyleczalne. Najistotniejsze jest to, aby rozpoznać, który czynnik wywołuje niepożądane objawy i dowiedzieć się, jak sobie z nim radzić na co dzień. Kołdra antyalergiczna (https://sklep.kz.com.pl/category/koldry-antyalergiczne) czy antyroztoczowa pozwala walczyć z alergią w sypialni. Tego typu rozwiązania stanowią głównie profilaktykę w walce z kurzem, pyłkami, sierścią i roztoczami, które, niestety, znajdują się w każdym mieszkaniu i nie sposób pozbyć się ich całkowicie.

Kołdry dla alergika – rodzaje

Kołdry antyalergiczne można podzielić biorąc pod uwagę:

  • rodzaj materiału i wypełnienia – najczęściej takie kołdry są wykonane z bawełny, lnu lub bambusa i mają wypełnienie silikonowe bądź lateksowe;

  • rozmiar – kołdry mogą się też różnić między sobą rozmiarem. Do najpopularniejszych należą kołdra antyalergiczna 160×200 https://sklep.kz.com.pl/category/koldry-antyalergiczne-155×200, 135×200, 180×200 czy 200×200;

  • przeznaczenie – na polskim rynku dostępne są takie rozwiązania jak kołdra hipoalergiczna i kołdra antyroztoczowa. Pierwsza z nich służy profilaktyce w przypadku osób uczulonych na kurz, sierść czy pyłki. Z kolei druga skutecznie uniemożliwia rozwój i namnażanie się pasożytów, takich jak roztocza;

  • czas stosowania – jeszcze do niedawna istniały wyłącznie kołdry antyalergiczne, które stosowało się przez określony okres, dziś dostępne już są rozwiązania całoroczne. Takie kołdry można używać przez cały rok – składają się one z dwóch warstw, latem jedną z nich można odpiąć, aby uzyskać lekkie i nienagrzewające przykrycie.

Jakie właściwości ma kołdra antyalergiczna?

Podczas zakupu kołdry dla alergików warto sprawdzić czy dany produkt posiada certyfikaty potwierdzające jego jakość, wysoki poziom bezpieczeństwa i zgodność z normami Unii Europejskiej. Ponadto należy również zapoznać się z jego właściwościami:

  • materiał – zwykle są bawełniane czy bambusowe i posiadają silikonowe wypełnienie;

  • waga i przewiewność – są one bardzo lekkie, zapewniają przepływ powietrza i znakomicie utrzymują temperaturę, ponadto nie tracą swojego kształtu nawet po wielu praniach;

  • miękkość – są one bardzo miękkie;

  • termoregulacja – zimą ogrzewają, a latem nie powodują nadmiernej potliwości;

  • wytrzymałość – są również bardzo trwałe, można je prać wiele razy w wysokich temperaturach i nie tracą swojego kształtu.

Na polskim rynku można znaleźć kołdry antyalergiczne, które różnią się między sobą wieloma aspektami, takimi jak materiał wykonania, wypełnienie, rozmiar, kolor, przeznaczenie, waga, miękkość, przewiewność i nie tylko. Ze względu na szeroki wybór, osoby cierpiące na alergie mogą dziś z łatwością dobrać produkt, który spełni wszelkie ich potrzeby i wymagania, a dodatkowo będzie doskonale harmonizował z pozostałymi elementami wystroju sypialni.  

Artykuł sponsorowany