apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Moda

Ubranie na Wielkanoc

Moda stanowi ogromne źródło inspiracji dla kobiet i mężczyzn. Dzięki poradom wykwalifikowanych stylistów oraz artykułom w prasie można zmienić swój wizerunek zaledwie w kilka godzin. Całkowite przeistoczenie się w inną osobę pod względem wizualnym jest czasami konieczne dla zachowania pewności siebie i poprawy samopoczucia. Są jednak także zmiany nieco mniej spektakularne przynoszące równie dużo radości. Jakie? Wystarczy założyć na siebie coś co zazwyczaj zalega na dnie szafy lub półkach sklepowych, by móc poczuć się jak gwiazda. Okazji do innego ubrania swojego ciała jest wiele, wystarczy je zauważyć. Poza wieczornymi wyjściami doskonałym powodem są rodzinne uroczystości.

Stylizacja na specjalną okazję

Każdy z nas wie, że stylizacje na Wielkanoc lub Boże Narodzenie są z goła odmienne w porównaniu do ubrań zakładanych do chodzenia po domu lub pracy. W wielu przypadkach są bardziej uroczyste i lepszej jakości. Mężczyźni zakładają garnitury wykonane z najlepszej jakości tkanin, a pod nimi koszule znanych firm. Często cena jednej koszuli jest większa niż dwóch lub trzech zakładanych do pracy. Dopasowują do tego krawaty z jedwabiu, które są przeznaczone na specjalne okazje. Świetnym pomysłem są także eleganckie dodatki, których nie zakłada się na co dzień. Przykładem są metalowe spinki w koszuli zastępujące tradycyjne guziki. Standardowym dodatkiem dla panów są także skórzane paski z eleganckimi klamrami, które mogą być zarówno minimalistyczne, jak i nieco bardziej oryginalne.

Jak powinien ubrać się mężczyzna na Wielkanoc?

Oczywiście wszystko zależy od sytuacji oraz charakteru i wieku mężczyzny. Nie wszyscy wybiorą rzucające się w oczy klamry do stonowanego garnituru. Panie mają nieco więcej możliwości w wybraniu wielkanocnej stylizacji na spotkanie z rodziną. Wbrew pozorom nie są skazane wyłącznie na sukienki. W dzisiejszych czasach świetnie skrojony kostium składający się z żakietu, spodni lub spódnicy mogą zastąpić tradycyjny kobiecy strój i u nikogo nie wywołują kontrowersji ze względu na dość męski charakter odzieży. Dodatek eleganckiej broszki podkreśli zarówno kobiecość, jak i powagę chwili. Ważne jest jednak idealne dopasowanie kostiumu do ciała, by nie był za mały ani za duży. Panie mogą także wybrać tradycyjne rozwiązanie jakim jest założenie spódnicy i bluzki. Eleganckie spódnice świetnie pasują do koszulowych bluzek, a także golfów. Wystarczy kierować się zasadą mówiącą o tym, że jedna część odzieży powinna być bardziej obcisła, a druga luźna. W ten sposób całość będzie wyglądać estetycznie, a jednocześnie modnie. Zresztą większość kobiet jest świadoma jak dopasowywać materiały odzieży oraz fasony, by wyglądać zjawiskowo.

Wiosną 2020 do łask projektantów wracają jeansowe spódnice, które kilkanaście lat temu również były hitem. Trzeba jednak uważać, aby stylizacja z tym materiałem nie wypadła zbyt blado w porównaniu do okazji. Być może lepiej zainwestować w nieco lepszy materiał i fason, który będzie pasować do okazji. Niektóre panie z pewnością zamiast jeansu wybiorą szlachetne materiały takie jak aksamit, jedwab lub skóra.