apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

męska skóra
Uroda

Męska skóra bez tajemnic – poznajcie zasady jej pielęgnacji

Męska skóra wymaga szczególnej dawki pielęgnacji. Jest podatna na przetłuszczanie się, a w konsekwencji na pojawianie się niedoskonałości. Niestety, choć proces starzenia rozpoczyna się później niż w przypadku kobiet, to zdecydowanie szybciej pojawiają się głębokie zmarszczki. Na szczęście można odpowiednio pielęgnować skórę, by opóźnić procesy starzenia. Poznajcie zasady pielęgnacji.

Jak pielęgnować męską skórę – to należy wiedzieć! 

Skóra mężczyzn posiada grubszą warstwę rogową. Dlatego też częściej pojawiają się na niej przetłuszczenie, zmiany trądzikowe, ale też zaskórniki, zarówno otwarte, jak i zamknięte. Dodatkowo w strefie „T” bardzo często się przetłuszcza. Dlatego też trzeba codziennie bardzo dokładnie ją oczyszczać. Do tego celu najlepiej sprawdzi się żel myjący z niacynamidem. Jednak nim go nałożycie, najlepiej przemyjcie skórę płynem micelarnym, który usunie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powstałe w nocy. Po przemyciu skóry płynem micelarnym można już umyć twarz żelem z dodatkiem niacynamidu, który reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum, ale też widoczność zmian trądzikowych. Po przemyciu skóry żelem z dodatkiem niacynamidu należy zastosować jeszcze tonik z ogórkiem, który pozwala utrzymać prawidłowe pH skóry. Czas na krem nawilżający. W tym przypadku możemy Wam polecić kosmetyk z kwasem hialuronowym niskocząsteczkowym. Wnika on w głębokie warstwy naskórka, nawilżając je. Tworzy dodatkowo film ochronny na powierzchni skóry, zapobiegając dostawaniu się zanieczyszczeń. Czy wiecie, że mężczyźni zdecydowanie częściej chorują na nowotwory skóry? Jedną z przyczyn jest to, że nie używają oni filtrów UV. Dlatego też nie zapomnijcie o kosmetykach z dodatkiem SPF, który chroni przed destrukcyjnym działaniem słońca. 

Jak dbać o męski zarost? 

Obecnie bardzo modny jest dłuższy zarost u mężczyzn. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga on szczególnej dawki pielęgnacji, która jest bardzo ważna. Najlepiej zastosować nawilżający olejek do brody, który nawilża nie tylko sam zarost, ale i skórę twarzy. Możemy Wam polecić olejki z dodatkiem kwasu hialuronowego, ale też z dodatkiem olejków roślinnych, np. makadamia czy też olejku z drzewa herbacianego. Ten kosmetyk powinni również stosować mężczyźni, którzy dopiero zapuszczają brodę czy wąsy. Warto jeszcze wiedzieć, że olejek tworzy film ochronny, zabezpiecza przed nieprzyjemnymi zapachami, ale też destrukcyjnym działaniem promieniowania UV czy też smogu. Do tego wszystkiego olejek zapobiega puszeniu się brody. Zmniejsza również suchość oraz podrażnienia. Może również służyć do stylizacji. Jeżeli Wasz zarost jest dłuższy, to nie zapomnijcie zastosować także szamponu z dodatkiem mięty czy też aloesu. Niezbędna jest też woda po goleniu i choć jej nazwa wskazuje inaczej, to jednak należy ją nakładać dopiero 10-15 minut po ogoleniu się. W przeciwnym razie mogą pojawić się podrażnienia skóry. 

Dlaczego tak ważna jest właściwa dieta?

Nie zapomnijcie jeszcze o odpowiednio dobranej diecie, która także ma znaczący wpływ na kondycję Waszej skóry, ale i zarostu. Oczywiście powinna być oparta przede wszystkim o składniki naturalne. Całkowicie należy wyeliminować z niej jedzenie śmieciowe, które może nasilać problemy skórne. Dieta powinna być oparta na dużej ilości świeżych warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, a także mięsa ryb morskich. Należy zrezygnować z alkoholu nawet pitego okazjonalnie, gdyż również może nasilać problemy skórne.                 

Materiał zewnętrzny