apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Moda

Dekoracje wielkanocne – pomysły

Pomysły na dekoracje wielkanocne.
Wielkanoc to szczególny czas. Wita nas wiosna, wszystko rozkwita, budzi się do życia. Jest pięknie!
Warto w tym czasie wpuścić trochę koloru i świeżości do naszego domu. Naturalne materiały, świeże kwiaty, wzory, kolory to wszystko kojarzy nam się niewątpliwie z wiosną.
Najbardziej popularną ozdobą wielkanocną są na pewno jajka. Nie tylko te gotowane, bądź malowane wydmuszki. Obecnie, na rynku mamy ogromny wybór jajek wykonanych z wszelakich materiałów oraz wzorów. Możemy wybierać spośród jajek ceramiczny, szklanych, z tworzywa a nawet z betonu.

Świeże kwiaty jako ozdoba


Świeże kwiaty to kolejny nieodłączny atrybut wiosny. Tradycyjne, dobrze znane od lat żonkile, tulipany i hiacynty będą się pięknie prezentować w nietypowych wazonach. Możemy użyć niewielkich naczyń takich jak nietypowe puszki, słoiki lub flakony po perfumach. W tym roku modne będą także mniej znane, dostępne wczesną wiosna jaskry w różnych odmianach i kolorach. Poza wymienionymi wyżej, do stworzenia pięknych kompozycji możemy użyć pojedynczych kwiatów lub kwitnących gałązek forsycji, bazi lub wiśni i jabłoni.


Jeżeli mamy troszkę wolnego czasu i nieco zmysłu artysty możemy pokusić się o samodzielne wykonanie stroików wielkanocnych. Najlepiej wykonać go z żywych roślin lub pięknych sztucznych kwiatów, które będzie można wykorzystać w kolejnych sezonach. Tutaj ogranicza nas w zasadzie tylko nasza wyobraźnia. Możemy wykonać wieniec na bazie gałązek eukaliptusa lub szałwii. Zgaszona zieleń tych roślin będzie doskonałą bazą do wyeksponowania żywszych kolorów.
Jeżeli miejsce na stole nie pozwala nam na zbyt wiele dekoracji, możemy wykorzystać przestrzeń nad stołem. Coraz bardziej popularne staja się wiszące dekoracje – kompozycje kwiatowe. Takie wiszące gałązki możemy dodatkowo przyozdobić zwisającymi na tasiemkach dekoracjami typowo wielkanocnymi: szklanymi jajeczkami czy królikami, metalowe pióra lub inne figurki.

Jaki obrus na stół wielkanocny?


Jako najważniejszy akcent stołu wielkanocnego wybieram obrus. Warto postawić tutaj na naturalne tkaniny i stonowane kolory. Lniane klasyczne obrusy, bądź bardziej kolorowe – bawełniane z wzorami kwiatowymi.
Nieodłącznym elementem na naszym wielkanocnym stole jest oczywiście zastawa. Tutaj, wybierając obrus w stonowanych barwach – zastawa może być jak najbardziej kolorowa. Obecnie modne są komplety talerzy, w których talerze deserowe, duże i głębokie różnią się kolorystyką, tak, jakby pochodziły z rożnych zastaw. Tutaj także sprawdzą się motywy kwiatowe, bogato zdobione, o wyrazistym ciemnym tle i mocno zaakcentowanych barwach kwiatów. Dla wzorzystego obrusu doskonałym uzupełnieniem będzie klasyczna, gładka, jasna zastawa.
Piękne kompozycje możemy stworzyć z klasycznej rzeżuchy lub zboża. Równie ładnie będzie prezentował się chrobotek czyi mech dekoracyjny. To roślina bardzo wdzięczna w stylizacjach, Nie potrzebuje podłoża a wilgoć będzie czerpała z powietrza naszego wnętrza, co może być dodatkowym atutem dla dość wilgotnych mieszkań. Na rynku mamy do wyboru kilka odmian o różnych barwach.
Jak widać pomysły na dekoracje wielkanocne mogą być nieograniczone. Wszystko zależy od naszych upodobań i wyobraźni.