apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Moda

Stylizacje do biura – ogólne zasady

Raczej nie trzeba ci tłumaczyć, że strój, w którym spokojnie pokazałabyś się na imprezie, nie będzie mile widziany w miejscu pracy. W biurach, urzędach i innych tego typu placówkach zawsze obowiązuje pewien dress code, którego musisz się trzymać, jeżeli nie chcesz być źle postrzegana przez pracodawcę bądź pracowników. Stylizacje do biura rządzą się swoimi prawami. Nie muszą być nudne, ale nie muszą być też wielce oryginalne. Jeżeli na kilka godzin w ciągu dnia zrezygnujesz ze swojego stylu, zupełnie nic ci się nie stanie, a właśnie tego czasem wymaga od ciebie twoja praca.

Dostosuj strój do swojej pracy

Strój musi być dostosowany do miejsca, w którym pracujesz. Sama mniej więcej mogłaś już zaobserwować, w co najczęściej ubierają się inni pracownicy. Czerp z nich inspiracje. Jeżeli oni pracują w danym miejscu dłużej od ciebie, wskażą ci kierunek, w którym powinnaś podążać. Zazwyczaj jednak w biurach i korporacjach panują podobne zasady związane z ubiorem. Raczej zakazane są typowe ubrania sportowe. Znoszony dres absolutnie nie będzie na miejscu i z tego na pewno zdajesz sobie sprawę, ale nawet nowy komplet przepięknych ubrań na siłownię lepiej zostawić do ćwiczeń, niżeli wkładać go przed wyjściem do pracy. Unikaj także przesadnie imprezowych kreacji. Błyszczące ozdoby i wyraziste wzory pozostaw na wieczór, bo nawet jeśli same w sobie nie są do końca widoczne, w sztucznym świetle mogą stać się przesadzone. Teraz czas na omówienie kilku podstawowych stylów wykorzystywanych w miejscach pracy. Postaw na jeden z nich, a na pewno nie popełnisz żadnej gafy.

Jakie style obowiązują w biurze?

W mniejszych firmach, a czasem nawet i w niektórych korporacjach o luźniejszej atmosferze najczęściej obowiązuje styl casual – połączenie stylu dziennego z oficjalnym. Zgodnie z jego zasadami stylizacje do biura powinny być zarazem wygodne, jak i estetyczne. Nie myl komfortu z niechlujstwem. Możesz za to spokojnie tworzyć stylizacje z wykorzystaniem prostych spodni dżinsowych, lekkich sukienek, dłuższych spódnic, koszul, bardziej eleganckich bluzek i różnego rodzaju dodatków. Niech baza twoich strojów będzie stonowana i stosunkowo prosta, a uzupełniają je wyłącznie minimalistyczne akcesoria. Za każdym razem dbaj też o schludność wizerunku. Nawet najbardziej eleganckie ubrania mogą zaprezentować się gorzej od znoszonego dresu, jeżeli będą brudne, potargane lub pogniecione. Stylizacje do pracy możesz przygotowywać sobie wieczorem, by mieć odpowiednią ilość czasu na to, aby wszystko wyprasować i w razie potrzeby przeprać. Dzięki temu rano nie będziesz musiała już o nic się martwić.

Jeżeli jednak znasz te wszystkie podstawowe zasady, a mimo tego wciąż masz problemy z wymyślaniem i tworzeniem kolejnych stylizacji do pracy, zadbaj o to, by w twojej szafie pojawiło się kilka klasycznych elementów, które będziesz mogła potem dowolnie ze sobą mieszać, zmieniając je wyłącznie z pomocą dodatków. Przydadzą ci się spódnice do kolan, jednokolorowe sukienki, długie i krótkie marynarki, klasyczne szpilki, większe aktówki oraz srebrna i złota biżuteria. Z tych elementów jesteś w stanie wykreować mnóstwo zróżnicowanych strojów.