apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

wypłukiwanie zimnego blondu
Uroda

Co powoduje wypłukiwanie zimnego blondu? Jak zadbać o włosy w tym odcieniu?

Coraz więcej kobiet decyduje się na rozjaśnianie włosów. Jest to sposób na zmianę wizerunku i efektowną metamorfozę. Można ją sobie zafundować decydując się na odcień zimny blond. Ten kolor pasuje kobietom o jasnej karnacji, ale dla kontrastu i np. w formie refleksów mogą na niego zdecydować się także kobiety o ciemniejszej karnacji. Taki kolor trudno jest utrzymać. Warto dowiedzieć się co powoduje jego wypłukiwanie i jak zadbać o włosy w tym kolorze.

Zimny blond – co powoduje jego wypłukiwanie? 

Należy wiedzieć, że zimny barwnik szybciej wypłukuje się z włosów, a przyczyną tego mogą być zniszczenia w strukturze i rozchylone łuski włosa. Na kondycję włosów wpływ ma nie tylko częsta koloryzacja, ale również stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Warto wiedzieć, że niektóre składniki mogą powodować szybszą utratę zimnego barwnika i jego zażółcenie. Zawartość w kosmetykach nie tylko odżywkach ale i maskach kurkumy, cytryny, rumianku, czy oleju sezamowego może spowodować żółknięcie pasm. Choć płukanki z rumianku są naturalnym sposobem rozjaśniania włosów, to jednak odcień jest bardziej słomkowy i w przypadku zimnego blondu nie należy ich stosować. Unikajcie też szamponów i odżywek zawierających nagietek, czy miód, bo one również wpływają na utratę chłodnego pigmentu. Jeżeli będziecie używać odpowiednich produktów kosmetycznych, farba do włosów zimny blond na pewno dłużej się utrzyma, choć trzeba zdawać sobie sprawę, że na żółknięcie wpływ mają także promienie słoneczne. Aby uniknąć szkodliwego działania promieniowania UV na włosy należy stosować odżywki termoochronne z filtrem UV.         

Tonowanie – sposób na utrzymanie włosów w odcieniu zimnego blondu 

Jak uzyskać zimny blond i jak przedłużyć trwałość koloru? Jest skuteczny sposób na zachowanie zimnego odcienia blond na dłużej i jest to tonowanie. Zabieg można wykonać w salonie fryzjerskim, ale i w domu. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni toner do włosów. Dla zachowania zimnego odcienia sprawdzi się toner niebieski czy też fioletowy. Warto wiedzieć, że produkt ten nie zawiera amoniaku, a dodatkowo posiada składniki odżywcze dla włosów. Ponadto nie wnika w strukturę włosów tak jak rozjaśniacz i nie powoduje ich degradacji, czyli dalszego rozchylania się łusek włosów. Toner oblepia włosy i nadaje im pożądany odcień. Jednocześnie wypłukuje się równomiernie i można go stosować nawet co 1,5 miesiąca. Należy oczywiście pamiętać, że toner nie zastąpi rozjaśniacza i można go stosować tylko na wcześniej rozjaśnionych włosach. Toner nie tylko nie zawiera amoniaku, ale również nie ma w składzie nadtlenku wodoru. Za nadanie włosom odpowiedniego pigmentu odpowiedzialny jest delikatny oksydant.       

Jak stosować odżywki i szampony z niebieskimi lub fioletowymi pigmentami?  

Zimny blond można zachować także stosując szampony i odżywki z niebieskim lub fioletowym pigmentem. Takie produkty nie mogą być jednak stosowane zbyt często, aby nie doszło do przepigmentowania koloru blond. Należy po nie sięgać najlepiej raz w tygodniu. W pozostałe dni można stosować szampony i odżywki do włosów rozjaśnianych, pamiętając by nie zawierały w składzie składników powodujących żółknięcie, np. rumianku czy nagietka. Dobrze sprawdzi się szampon z kwasem hialuronowym i niacynamidem, ale i mocznikiem. Ten ostatni składnik dobrze nawilży włosy, gdy są mocno przesuszone. Warto myć włosy metodą OMO i w końcowej pielęgnacji stosować odżywkę emolientową, natomiast przed szamponem proteinową lub humektantową. Odżywka z proteinami nie może być zbyt często stosowana, podobnie jak ta z pigmentem, gdyż zbyt duża ilość protein powoduje, że włosy stają się sztywne i mogą mieć tendencję do łamania się, czyli zamiast wzmocnienia uzyskuje się efekt odwrotny. Bardzo ważne w pielęgnacji włosów jest zachowanie równowagi PEH – protein, emolientów i humektantów.          

Materiał zewnętrzny