apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Dieta Zdrowie

Oczyszczanie organizmu

Wiosna jest idealną porą na oczyszczanie organizmu z toksyn. Z całą pewnością wiele osób zastanawia się jak oczyścić organizm na wiosnę. Istnieje wiele uniwersalnych sposobów, dzięki którym jest to możliwe. Szczególnie polecane jest przeprowadzenie oczyszczania organizmu na wiosnę, czyli po przebytej zimie i czasie stagnacji dla organizmu. W czasie zimy zawieszone jest wykonywanie wielu aktywności oraz stosowana jest mniej różnorodna dieta, z uwagi na brak dostępności świeżych owoców i warzyw.

Kiedy powinniśmy przeprowadzić oczyszczanie organizmu?

Istnieją pewne objawy, który powinny skłonić danego człowieka do rozważenia przeprowadzenia wiosennego oczyszczania. Wśród nich można wymienić między innymi bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, a także problemy z cerą. Są to nieodzowne sygnały, że nasz organizm potrzebuje porządnego oczyszczania po zimie, które zapewni zastrzyk energii, zdrowie i dobre samopoczucie. Substancje toksyczne i drażniące wnikają do organizmu z otoczenia między innymi poprzez spaliny samochodowe, smog, dym tytoniowy, ale także poprzez różne substancje dodawane do żywności. Zdrowemu organizmowi szkodzi alkohol, kofeina, konserwanty, sztuczne dodatki i barwniki. Aby je usunąć najlepiej jest przeprowadzić oczyszczanie organizmu. Oczyszczać organizm można na wiele sposobów. Podstawą jednak jest odstawienie wszelkich używek takich jak papierosy i alkohol, zdrowa dieta oraz uprawianie umiarkowanej aktywności fizycznej.

Najlepsze sposoby na oczyszczanie organizmu

Na oczyszczanie toksyn z organizmu polecana jest w szczególności sauna. Umożliwia ona pozbycie się ich poprzez skórę. Wraz z potem eliminowane są wszystkie toksyczne substancje. Dodatkowo jest ona również idealnym sposobem na relaks dla zmęczonej osoby. Kolejną metodą wspomagania organizmu podczas oczyszczania jest stosowanie różnego rodzaju ziół oczyszczających. Polecane są w szczególności herbaty oraz napary ziołowe z takich ziół jak mniszek lekarski, czystek, pokrzywa, bratek trójbarwny. Można także pić zieloną herbatę, która jest źródłem zdrowotnych polifenoli, które usuwają z organizmu wolne rodniki. Aby oczyścić organizm można również zastosować różnego rodzaju detoks, który polega na przykład na spożywaniu wyłącznie soków lub warzyw. Dieta oczyszczająca może trwać nawet do czternastu dni. W jej czasie należy spożywać różne produkty w określone dni, zaczynając od świeżych warzyw i owoców. Możliwe jest nawet przeprowadzenie głodówki oczyszczającej, jednakże metoda ta nie jest przeznaczona dla każdego. Mogą ją zastosować wyłącznie zdrowe osoby, bez żadnych stwierdzonych chorób.

W czasie głodówki nie należy spożywać żadnych produktów spożywczych. Należy pić jedynie wodę. Głodówka może trwać różną ilość dni, na początek polecana jest głodówka trwająca jeden dzień. Podczas oczyszczania organizmu najważniejsze jest picie dużych ilości wody, które działają wspomagająco na ten proces. Dzięki wodzie z organizmu wypłukiwane są substancje toksyczne oraz drażniące. Zapobiega ona także odwodnieniu. Dlatego należy wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie, którą można uzupełniać o różnego rodzaju herbaty i napary ziołowe.