apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Uroda

Zabiegi pielęgnacyjne stóp

Pielęgnacja własnego ciała, to bardzo ważna czynność mająca wpływ na ogólne zdrowie człowieka, jak i jego wygląd i wizerunek. Dbając o własne ciało należy pamiętać przede wszystkim o higienie intymnej, zachowaniu czystości jamy ustnej, myciu ciała i włosów czy czyszczeniu uszu. Ważną czynnością jest również pielęgnacja stóp. Na czym ona polega? Czemu służy? Jak pielęgnować kończyny dolne?

Jakie preparaty pomagają w utrzymaniu stóp w czystości?


Pielęgnację stóp można wykonywać w dwojaki sposób. Jednym z nich jest poddanie się profesjonalnym zabiegom kosmetycznym, w specjalistycznych salonach gabinetach odnowy. Manicure i pedicure wykonywany jest za pomocą nowoczesnych metod, jak również przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. Doświadczeni fachowcy z wielką starannością zadbają o skórę, paznokcie oraz odprężenie stopy.
Kolejnym sposobem pielęgnacji jest stosowanie domowych zabiegów z użyciem wielu środków i metod.


Czemu służy odpowiednia pielęgnacja stóp?


Czyszczenie, masowanie, dbanie o stopy przynosi wiele korzyści. Jak wiadomo spodnia część kończyn dolnych posiada wiele receptorów, które odpowiedzialne są za poszczególne narządy ludzkiego ciała. Ponadto gromadzący się bród pomiędzy palcami czy paznokciami może doprowadzić do powstawaniu wielu nieprzyjemnych schorzeń, gromadzenia się pleśni czy grzybów. Ponadto nieprzyjemny zapach stóp może zepsuć reputację oraz spowodować ogólny dyskomfort swój i innych znajdujących się w pobliżu.


Jak powinna wyglądać i przebiegać prawidłowa pielęgnacja stóp wykonywana w zaciszu własnego domu?
Pierwszym i bardzo korzystnym działaniem jest kąpiel solna dolnych części ciała. Stopy należy moczyć w roztworze ciepłej lub chłodnej wody połączonej z solą kąpielową lub innymi specjalnie przygotowanymi preparatami. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest odprężenie, poczucie relaksu, jak również naturalne złuszczenie naskórka, zmiękczenie skóry czy jej regenerację. Takie kąpiele zapobiegają również nadmiernej potliwości i przykremu zapachowi stóp.


Kolejnym sposobem pielęgnacji jest stosowanie czynności złuszczania i usuwania zrogowaceń. Zmęczone i coraz starsze stopy posiadają tendencje do tworzenia się zgrubień, w szczególności w okolicy pięt i podbicia. Usuwanie niepotrzebnego naskórka możliwe jest dzięki specjalnym tarkom, łopatkom czy elektrycznym maszynkom przeznaczonym do usuwania twardego naskórka. Niechcianych zrogowaceń można również pozbyć się za pomocą specjalnie przygotowanych peelingów np. cukrowego.

Ważnym krokiem uwzględnianym w pielęgnacji stóp jest pedicure. Prawidłowe postępowanie z paznokciami może zapobiec powstawaniu wielu chorób i schorzeń. Paznokcie powinny być przycięte, a spod ich płytki usunięty cały zgromadzony bród. Dla estetyki można również pomalować płytkę paznokcia wybierając ulubiony kolor lakieru. Paznokcie można również pielęgnować za pomocą specjalnych środków zmiękczających i regenerujących płytkę struktury.
Do zabiegów pielęgnujących stopy zalicza się również: masaże relaksacyjny, wmasowywanie maści i kremów, pozbywanie się odcisków, regeneracja skór i wiele innych.