apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

zapalenie dziąseł
Zdrowie

Jak uporać się z zapaleniem dziąseł?

Jest jedną z tych przypadłości, które mogą każdemu z nas sprawić sporo problemów. Zapalenie dziąseł to ból oraz szereg problemów związanych z jedzeniem, piciem czy swobodnym prowadzeniem rozmów z innym osobami.

Zapalenie dziąseł

Wiadomo, że stan zapalny zazwyczaj jest skutkiem kamienia nazębnego, który osadza się na zębach i staje się bezpiecznym schronieniem dla wielu bakterii. Zapalenie dziąseł może się też rozwinąć w chwili, gdy korzystamy ze źle dobranej szczoteczki do zębów lub pasty, w której znajduje się nadmiar chemicznych dodatków. Zapalenia dziąseł z pewnością nie można ignorować, a szybka wizyta u dentysty jest sprawą bardzo ważną.

Domowe metody w walce z bólem

Każdy z nas może jednak pomóc sobie w walce z bólem domowymi metodami, które wprawdzie nie zastąpią wizyty u dentysty, ale pozwolą dotrwać do niej bez większych problemów. Co może pomóc? Przede wszystkim napar z rumianku oraz płukanka z kory dębowej. Te naturalne środki mogą się dla wielu z nas stać rewelacyjnym wsparciem o zdrowe i mocne dziąsła, bez których trudno mówić o zdrowiu jamy ustnej.

www.aquabath.pl