apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Paznokcie po hybrydzie
Uroda

Paznokcie po hybrydzie – jak je uratować?

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny. To świetny sposób na zadbane, lśniące i wytrzymałe paznokcie w ulubionym kolorze! Jednak ta wytrzymałość i długo utrzymujący się piękny wygląd powoduje później straty. Z każdorazowym ściąganiem hyryd, naturalna płytka paznokcia ulega uszkodzeniom. Po czasie staje się bardzo cienka. Porównuje się ją do kartki papieru. Jest nie tylko cienka, ale też bardzo miękka i wyginająca się. Jak uratować naturalne paznokcie po hybrydzie?

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Zacznijmy jednak od tego, że nie powinniśmy się bać paznokci hybrydowych! To naprawdę świetny sposób na stylizację, która wytrzyma bardzo długo! Każde paznokcie są inne i mogą być mniej lub bardziej podatne na uszkodzenia. Ściąganie paznokci hybrydowych nie zawsze je jednak osłabia. Po prostu raz na jakiś czas należy zrobić sobie przerwę i odpuścić wykonywanie stylizacji. To idealna okazja na to, aby zadbać o płytkę paznokcia i przywrócić jej zdrowy i piękny wygląd! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o paznokciach, lakierach i stylizacji, to zajrzyj na stronę: http://lu-cosmetics.com.pl.

Jak zadbać o paznokcie po hybrydzie?

Przede wszystkim należy dokładnie usunąć cały manicure. Obecnie najczęściej stosuje się do tego frezarkę, jednak niedoświadczone osoby powinny z nią uważać. Najbezpieczniej jest skorzystać z acetonu. Rozpuści on lakier i pozwoli na nieinwazyjne usunięcie go. Po tym możemy przejść do odżywiania. Pamiętaj, aby wyrównać strukturę płytki paznokcia! Ważne jest także to, aby nie nakładać żadny preparatów na paznokcie, które mają wyraźne ubytki lub rany. Wtedy musimy poczekać, aż się zagoją. Wtedy należy dobrać odpowiednią odżywkę i stosować się do zaleceń producenta odnośnie jej używania. Najlepszą opcją jest postawienie na produkt polecany właśnie do stosowania po hybrydzie. Odpowiednio dobrane składniki pozwolą szybko zregenerować paznokcie.

Naturalne paznokcie w świetnej formie – zadbaj o nie!

Hybrydowy manicure to świetny pomysł i sposób na piękne paznokcie. Jednak we wszystkim należy mieć umiar! Jeśli chcesz móc jak najdłużej korzystać z lakierów hybrydowych, to zadbaj o kondycję swoich paznokci. Tylko wtedy będą one naprawdę piękne! Lepiej mieć naturalne paznokcie w świetnej formie, niż później musieć cały czas je ukrywać. Nic się nie stanie, jeśli przez tydzień lub dwa będą one pomalowane tylko odżywką! Pomyśl o rezultatach takiego odżywienia – piękne, długie i mocne paznokcie czekają!