apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Dieta Zdrowie

Czosnek i jego właściwości

Zdrowa dieta nie może się obejść bez takich dodatków, jak czosnek. Dlaczego warto włączyć go do swej diety? Bo ten naturalny antybiotyk może wspierać nas w walce z licznymi przypadłościami. W jaki sposób?

Czosnek – naturalny anybiotyk

Wiadomo, że czosnek to roślina lecznicza, dzięki której odporność naszego organizmu znacznie się zwiększa, a liczne bakterie i wirusy przestają być aż tak wielkim zagrożeniem. Ta popularna przyprawa jest rewelacyjnym źródłem wielu substancji, dzięki którym nasz organizm może się skuteczniej chronić przed wieloma chorobami. Saponiny, aminokwasy oraz związki śluzowe mają ogromny wpływ na lecznicza moc czosnku. Ta roślina lecznicza jest jednocześnie cennym źródłem witamin A, C oraz witamin z grupy B, nie brak w mniej też soli mineralnych, takich jak potas, wapń oraz magnez. Najcenniejszym skarbem okazują się jednak olejki eteryczne, będące rewelacyjnym źródłem siarczki. To ona w znacznej mierze decyduje o mocy czosnku, to dzięki niej tak świetnie sprawdza się on jako naturalny antybiotyk.

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po czosnek?

Wiadomo, że świetnie sprawdza się on w walce z licznymi infekcjami, a większość z nas korzysta z jego mocy przy pierwszych objawach przeziębienia lub grypy. Czosnek ma jednocześnie bardzo dobry wpływ na proces krzepnięcia krwi, dzięki czemu jesteśmy lepiej chronieni przed powstawaniem zakrzepów. Zdrowa dieta, w której ta przyprawa będzie się pojawiała regularnie, może nas też chronić przed miażdżycą – podstępną przypadłością, której konsekwencje mogą mieć dla wielu z nas tragiczne skutki. Mniej problemów ze wzdęciami, lepsza praca jelit oraz skuteczniejsza ochrona przed tymi pasożytami, które atakują przewód pokarmowy – oto kolejne korzyści, jakie przyniesie nam częstsze sięganie po czosnek. Ten cenny dar natury powinien zostać doceniony, a im prędzej zaczniemy po niego sięgać, tym lepiej dla nas.

Zobacz więcej podobnych artykułów na variantclub.pl