apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Jak poprawić wygląd zębów
Uroda

Jak poprawić wygląd zębów? Sprawdzone zabiegi z gabinetu stomatologicznego!

Dostępne obecnie zabiegi stomatologiczne pozwalają nie tylko na leczenie, ale również na poprawę wyglądu uśmiechu. Zobacz, jakie z nich są popularne!

Stomatologia estetyczna jest dziedziną, która koncentruje się na tym, jak wyglądają zęby. Dzięki niej można cieszyć się pięknym uśmiechem – białymi i równymi zębami. Jakie zabiegi w ramach stomatologii estetycznej są prowadzone najczęściej? Informacji udziela klinika stomatologiczna Warszawa – odent.pl.

Wybielanie zębów – najskuteczniejsze w gabinecie

Gdy zęby nie mają zbyt atrakcyjnego koloru, w takim przypadku można zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu ich wybielenia. Wybielanie zębów jest procedurą, która może być wykonana w warunkach domowych, ale także w gabinecie stomatologicznym.

Żeby uzyskać najlepsze rezultaty, warto zdecydować się na skorzystanie z procedury wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Stosowane są wtedy wyższe stężenia substancji aktywnych, co powoduje, że efekt bieli może być olśniewający. Jednocześnie dzięki temu, że proces odbywa się pod okiem stomatologa, jest bardzo bezpieczny.

Wybielanie zębów prowadzi się dwoma głównymi technikami, które oferuje również klinika stomatologiczna Warszawa – odent.pl. Zaliczane są do nich wybielanie nakładkowe oraz wybielanie lampą. 

W przypadku wybielania nakładkowego pacjent otrzymuje do domu dopasowane do jego zębów nakładki oraz żel do ich wypełniania. W przypadku wybielania lampą cała procedura odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie.

Licówki na zęby – szybki sposób na trwały efekt

Bardzo często o estetyce zębów decyduje ich kształt oraz ich położenie względem innych zębów w jamie ustnej. W takim przypadku rozwiązaniem problemu może być zastosowanie licówek.

Licówki, które także wykonuje klinika stomatologiczna Warszawa – odent.pl, są rodzajem stałych uzupełnień protetycznych używanych w celu zmiany wyglądu zębów. Umieszczane są one na licowej, czyli inaczej na zewnętrznej, widocznej stronie zębów i mogą zmienić ich kształt, kolor, a nawet dać efekt innego położenia.

Najczęściej licówki używane są wtedy, gdy zęby są zbyt małe, wąskie, pomiędzy nimi widoczne są duże szpary – diastema, a także wtedy, gdy są one złamane lub mają nieestetyczny kolor, którego nie można zmienić zabiegiem wybielania.

Stosowane są dwa główne rodzaje licówek, a dokładnie są to licówki porcelanowe oraz licówki kompozytowe. Porcelanowe są trwalsze i nie poddają się przebarwieniom. Mają jednak sporą cenę. Z kolei licówki kompozytowe są tańsze, lecz nie tak wytrzymałe i mogą się przebarwiać. Nakładanie licówek kompozytowych określane jest jako bonding.

Higienizacja zębów – natychmiastowy efekt i korzyść dla zdrowia

Również bardzo dobrym sposobem na poprawę wyglądu uśmiechu będzie wykonanie zabiegu higienizacji zębów, czyli ich dokładnego oczyszczania. To polecane zwłaszcza wtedy, gdy na zębach widoczny jest osad, kamień.

Zabieg higienizacji najczęściej składa się z dwóch etapów, czyli ze skalingu – usuwania kamienia, a także z piaskowania – precyzyjnego oczyszczania i wygładzania zębów. Po takiej procedurze zęby są nie tylko czystsze, ale również mają piękną biel i są gładkie.