apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Sudocrem na odparzenia i nie tylko

Każdy z nas w trakcie swojego życia użył Sudocremu. Jest to krem, który ma szeroką gamę zastosowań i długą tradycję, którą rozpoczęły już nasze babcie. Jego powszechność może wynikać z faktu, że do dokonania zakupu tego produktu nie jest potrzebna recepta, a jego koszt jest stosunkowo niski – cena za 125 g wynosi około 15 złotych, a za 400 g koło 31,50 złotego. Czynniki te wpływają na fakt, że krem ten jest bardzo popularny w naszych domach.

Krem Sudocrem

W internecie produkt ten króluje pod nazwą „Sudocrem na odparzenia”. Jego zastosowanie jest – jak już wspomniałam – dużo szersze. Przede wszystkim, jest on używany w celu pielęgnacji skóry niemowląt, a także chronienia przed odpieluszkowym zapaleniem skóry. Jego przeznaczenie nie ogranicza się jednak do niemowląt oraz dzieci. Mogą korzystać z niego także osoby starsze, które mają problem z odleżynami, oparzeniami, lekkimi otarciami, zadrapaniami, podrażnieniami termicznymi, ukąszeniami owadów, a także spierzchniętą skórą. Ponadto, krem można stosować w życiu codziennym – nie ograniczając się przy tym do łagodzenia objawów spowodowanych uszkodzonym naskórkiem – takich jak: trądzik, zmiany ospowe, podrażnienie po goleniu czy regulacji brwi. Niektórzy decydują się na używanie Sudocremu także jako kremu przeciwzmarszczkowego, bazy pod podkład, maseczki, a nawet jako leku na łuszczycę. Jak widać zakres zastosowań jest tutaj bardzo szeroki, czego przyczyną są właściwości tego kremu polegające na działaniu łagodzącym i przeciwbólowym. Substancja ta nie tylko działa jako środek leczniczy, ale także jako produkt pielęgnujący i zapobiegający obrażeniom.

Nikt nie powinien mieć problemów z użyciem tego produktu leczniczego. Po pierwsze, należy go stosować na umytą i osuszoną skórę. Po drugie, powinno się pokryć narażone/uszkodzone miejsce cienką warstwą kremu (nie grubą!), wmasowując ją bezpośrednio w skórę, w taki sposób, aby nie pozostawały na niej białe ślady. Gruba warstwa w żaden sposób nie przyśpiesza procesu regeneracji tkanki, a co więcej, może ten mechanizm znacznie wydłużyć. Po trzecie, można go stosować nawet po ustąpieniu objawów w celu zapobiegania możliwym nawrotom i zapewnieniu skutecznej pielęgnację skóry. Po czwarte, jest to produkt hipoalergiczny, co oznacza, że krem ten ma mniejszą szansę na wywołanie alergii (hipoalergiczny nie oznacza, że produkt ten nie uczula wcale!).

Dużym plusem Sudocremu jest to, że wolno stosować go od najmłodszych lat (a nawet dni!) życia. Używać tego produktu można przez długi okres czasu, nie robiąc przy tym żadnych przerw – wyjątkiem są tu osoby, które źle reagują na tę substancję (w takim wypadku powinny one na stałe z niej zrezygnować).

Sudocrem na odparzenia to produkt, który można polecić osobie borykającej się z problemami skórnymi oraz szukającej skutecznego lekarstwa na te dolegliwości. Dzięki swoim właściwościom krem ten skutecznie będzie wpływał na regenerację uszkodzonego naskórka i właściwą pielęgnację skóry. Z tych właśnie względów zawsze warto mieć tą substancję pod ręką.