apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Uroda Zdrowie

Preparaty na rozstępy

Rozstępy to białe pręgi na skórze powstałe na skutek nadmiernego rozciągania się skóry, a także poprzez zerwanie włókien kolagenowych, kiedy komórka odpowiedzialna za ich wytwarzanie jest poddana zmianom hormonalnym zachodzącym w organizmie, dlatego częściej na powstawanie rozstępów narażone są kobiety niż mężczyźni, jednak u panów rozstępy też się zdarzają.

Jak powstają rozstępy?


Duże znaczenie w powstawaniu rozstępów ma także genetyka. Jeśli rodzic boryka się z tym problemem, dziecko też znajduje się w grupie ryzyka i w przyszłości, przy sprzyjających okolicznościach, będzie podwójnie narażone na ten problem.
Aby zapobiec powstawaniu rozstępów należy pielęgnować i nawilżać skórę, poświęcając szczególną uwagę miejscom, które mogą być narażone na ich powstawanie. To ważne i nie należy o tym zapominać i tego bagatelizować, ponieważ to właśnie sucha skóra jest narażona na powstawanie rozstępów.

Najlepsze produkty na rozstępy


Dobrymi produktami pielęgnacyjnymi, które pomogą w zapobieganiu powstawania rozstępów, będą te, które zawierają składniki odżywcze i witaminy E, B i C. Dodatkowym atutem preparatów przeciw powstawaniu rozstępów, będzie zawartość składników zapobiegających powstawanie wolnych rodników.
Ponadto, poza zwykłymi, codziennymi kosmetykami pielęgnującymi, warto też od czasu do czasu wykonać peeling złuszczający, który pomoże pozostałym kosmetykiem lepiej wchłonąć w skórę.
W pierwszej fazie, kiedy rozstępy powstają, są one czerwone. Na tym etapie szybka reakcja może okazać się skuteczna. Aby ta faza okazała się pierwszą i ostatnią, należy używać kosmetyków silnie nawilżających i natłuszczających.
A co jeśli rozstępy już się pojawią? Czy istnieją preparaty na rozstępy, które pomogą nam się ich pozbyć?
Nie. Kiedy rozstępy już się pojawią możemy tylko działać w kierunku zmniejszenia ich widoczności. Niestety, żaden kosmetyk nie zniweluje ich całkowicie.


Istnieje naturalny preparat na rozstępy, który regularnie stosowany zmniejszy widoczność już istniejących rozstępów i zapobiegnie powstawaniu nowych blizn. Jest to olejek na blizny i rozstępy marki Hristina. Jest on idealnym zamiennikiem oleju, który pierwszy przychodzi nam do głowy, gdy pomyślimy o kosmetyku, który można stosować w walce z rozstępami, dzięki jego wszechobecnej reklamie. Ten jednak ma dużo lepszy skład. Co najważniejsze, nie zawiera szkodliwego BHT i realnie pomoże w poprawie kondycji skóry


Pomoże też aloes i olej kokosowy, którego można używać do masażu.
Masaż także poprawia kondycję skóry.
Zamiast olejowania można stosować masło do ciała, które szybciej się wchłania. Idealnym masłem na rozstępy jest masło kakaowe, które świetnie wygładza skórę. Żeby uzyskać lepszy efekt, można dodać do niego odrobinę oleju zawierającego witaminę E.
Warto również raz – dwa razy w tygodniu wykonywać peeling kawowy, który poza pozytywnym wpływem na mniejszą widoczność rozstępów będzie również zapobiegał powstawaniu cellulitu lub pomoże także w walce z nim.
Walka z rozstępami niestety jest długotrwała. Zawsze powinna potrwać kilka miesięcy i być systematyczna, codzienna.