apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Uroda Zdrowie

Zwalczanie cellulitu

Nadchodzi wiosna więc przydałoby się dobrze wyglądać. Być może już zaczęłaś nieco lepiej się odżywiać oraz nieco ćwiczyć, ale wciąż pozostaje ten jeden problem, który nie daje ci spokoju i nie wiesz jak sobie z nim radzić, mianowicie cellulit. Czy są jakieś sposoby na zwalczanie cellulitu? Zobaczmy w takim razie skąd on się w ogóle bierze i jak możemy go pokonać. Zobaczysz damy radę, a na lato będziemy wyglądać w stroju kąpielowym jak z okładki Vogue.

Czym więc jest cellulit?

Możemy go zauważyć, gdy na naszej skórze pojawiają się grudki przypominające skórkę pomarańczy, niestety nie wygląda to apetycznie. Dlaczego coś takiego pojawia się na skórze? Związane jest z nieodpowiednim rozkładem komórek tłuszczowych w naszym organizmie. Najczęściej zauważalne są na udach, brzuchu czy pośladkach. Niestety dochodzi czasem do bardzo zaawansowanego stadium cellulitu, który jest dostrzegalny przez ubrania, a powstałe guzki powodują ból. Te zmiany spowodowane są wahaniami hormonalnymi i estrogenem, który zwiększa przepuszczalność naczyń w naszych podskórnych tkankach. Są różne rodzaj cellulitu, a także różne poziomy. Jednak naszym głównym celem jest zwalczanie cellulitu w takim razie zobaczmy jak to robić.

Jak przeciwdziałać cellulitowi?

Po pierwsze ważna jest odpowiednia dieta oraz nasze nawyki żywieniowe. Na czym warto skupić uwagę i co jeść. Pewnie nie pierwszy raz to usłyszysz, ale musisz jeść dużo owoców i warzyw. Nieoceniony jest błonnik, który reguluje pracę naszych jelit. I tutaj w odpowiedzi przychodzą na rośliny strączkowe lub kiełki nasion. Niestety jeśli jesteś pasjonatką mięsa oraz produktów, które są pochodzenia zwierzęcego będzie trzeba ograniczyć ich spożywanie. Warto minimalizować również łączenie produktów, a dokładnie węglowodanów z białkami. Spróbuj rozpisać się plan spożywania posiłków w odstępach trzy lub czterogodzinnych. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma również picie wody- około 2 litrów dziennie. I kochana jeśli jest uzależniona od palenia zrób coś dla swojej skóry i rzuć to świństwo. Jesteś tego warta! Oczywiście warto również dbać i analizować ilość spożywanego cukru.

Często polecane są także kosmetyki antycellulitowe i tutaj masz szeroką gamę możliwości, w zależności od tego jakie kosmetyki lubisz. Wybór jest od balsamów poprzez żele pod prysznic aż do peelingów. Warto też spróbować łączyć te składniki. Jeśli chcesz zastosować domowe peelingi możesz je zrobić z kawy lub cukru i przysposobić się w rękawice, szorstkie rękawice do kąpieli.

Można również skorzystać z usług salonów kosmetycznych jeśli posiadasz na to odpowiednią ilość środków. Jakie zabiegi będą najlepsze na zwalczanie cellulitu? Jonoforeza, oxyterapia czy też pozytywnie może zadziałać mezoterapia bezigłowa. Ich głównym celem jest spalanie tkanki tłuszczowej poprzez dodanie składników aktywnych w głąb naszej skóry, ale nie przerywa ciągłości skóry.

Jak więc widać mamy różnorodne możliwości na zwalczanie cellulitu, tak więc do boju. Niech nasze ciało wygląda wyśmienicie podczas zbliżających się wakacji!