apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle Moda

Jak dopasować męską koszulę?

Koszula zawsze jest dobrym wyborem. Niezależnie od tego, gdzie się właśnie wybierasz, jeżeli na nią się zdecydujesz, podejmiesz świetną decyzję. Koszule pasują do wszystkich i do wszystkiego. Niby z założenia mają być eleganckie, dlatego też najczęściej zakładasz je do pracy i na ważne spotkania, to równie dobrze sprawdzą się na co dzień, gdy tylko garniturowe spodnie zastąpisz potarganymi dżinsami, a półbuty zamienisz na trampki. A jak dopasować męską koszulę do sylwetki? Tego musisz się koniecznie nauczyć. Każda koszula może pasować do różnych sytuacji i stylizacji, ale niestety nie każda będzie pasować do ciebie.

Wybór koszuli w sklepie

Zwykle, gdy zastanawiasz się nad zakupem koszuli w sklepie, od razu zwracasz uwagę na rozmiar kołnierzyka. To nim się kierujesz i oczywiście to dobrze, ale pamiętaj, że powinieneś też zwrócić uwagę na inne wymiary odzienia. Zacznij jednak właśnie od kołnierzyka. Jego rozmiar okaże się najistotniejszy w przypadku koszul wizytowych, które zwykle zapinane są tuż pod samą szyją, dlatego nie mogą być ani zbyt ciasne, ani za luźne. Aby ustalić właściwy dla siebie rozmiar kołnierzyka, powinieneś zmierzyć obwód szyi i odrobinę go powiększyć, aby pozwolił ci on swobodnie oddychać. A jeszcze lepiej, gdy będziesz mógł przymierzyć poszczególne modele w sklepie. Zwróć wtedy uwagę na to, czy koszula jest jest dopasowana tuż przy szyi, ale jednocześnie nie na tyle, by ograniczała twój komfort czy utrudniała oddychanie. Powinieneś móc włożyć pod kołnierzyk przynajmniej jeden palec. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić, oznacza to, że koszula jest za ciasna.

Jak dobrze dopasować męską koszulę?

Zgranie rozmiaru kołnierzyka z obwodem szyi to jeden z najprostszych i najlepszych trików, ale musisz też umiejętnie ocenić, czy wybrana bluzka pasuje do całej twojej sylwetki. Jeżeli nie masz w tym zbyt dużego doświadczenia, spróbuj najpierw poszukać ubrań w sklepach stacjonarnych. Na razie zakupy online całkowicie sobie odpuść. Potem jeszcze przyjdzie na nie czas i będziesz mógł z nich swobodnie korzystać, ale najpierw powinieneś dowiedzieć się, jaki rozmiar koszuli jest dla ciebie odpowiedni. W tym celu w wolnym czasie zaglądaj do różnych sklepów z odzieżą męską i przymierzaj różnorodne modele, nie ograniczają się tu wyłącznie do tych fasonów, które najbardziej ci się podobają. Często jest jednak tak, że to, co na pierwszy rzut oka zdaje się być mało atrakcyjne, na sylwetce wygląda zupełnie inaczej. Trzymaj się też kilku ważnych zasad. Pamiętaj o tym, że koszule zawsze powinny nieco opinać sylwetkę na wysokości mostka, by po włożeniu ich w spodnie materiał nie zaczął się się marszczyć. Zapięta koszula nie powinna natomiast rozciągać się na sylwetce. Jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że wziąłeś za mały rozmiar.

Teraz w sklepach z odzieżą męską pracują tak fantastyczne ekspedientki, że jeśli tylko poprosisz je o pomoc w dopasowaniu koszuli do sylwetki, na pewno chętnie ci doradzą. Kobiety na ogół lepiej się na tym znają. Nie bój się zatem prosić o pomoc, której potrzebujesz.