apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Uniformy medyczne – co składa się na pełny strój medyka? Sprawdź, co musisz mieć!

Praca w medycynie wymaga dużego zaangażowania, szerokiej wiedzy i odpowiedniego sprzętu, który pomaga ratować zdrowie i życie wielu ludzi. Takie wyposażenie zapewnia również bezpieczeństwo ratownikowi oraz daje wiele możliwości do skutecznego działania w bardzo trudnych warunkach. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, z czego muszą składać się uniformy medyczne.

Bielizna termoaktywna i koszulki są podstawą komfortu

Absolutną podstawą każdego profesjonalnie wyposażonego pracownika ochrony zdrowia, jest bielizna termoaktywna. Dotyczy to szczególnie ratowników medycznych, którzy ratują zdrowie i życie w wielu akcjach w bardzo zróżnicowanych warunkach. W takich okolicznościach doskonałym wsparciem jest bielizna termoaktywna, która zapewnia odpowiedni komfort termiczny w szerokim zakresie temperatur. W upalne dni pomaga chłodzić organizm, natomiast w zimowych miesiącach dba o odpowiednie ogrzanie. Jednak uniformy medyczne składają się jeszcze z wielu innych elementów. Taką następną warstwą są koszulki z emblematami. Pomagają rozpoznać służby ratunkowe, podczas letnich wyjazdów, spotkań i koncertów, gdzie ratownicy medyczni zapewniają pomoc uczestnikom zabaw.

Kamizelka taktyczna i spodnie, to mają wszystkie uniformy medyczne

Uniformy medyczne muszą być dostosowane do różnych warunków pogodowych. Dlatego następną warstwą odzieży są odpowiednio spodnie oraz kamizelki taktyczne. Okrycie dla nóg to połączenie wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, z możliwie największą lekkością i przewiewnością tkaniny. Oczywiście w tego rodzaju spodniach muszą pojawić się kieszenie oraz elementy odblaskowe, które zapewniają bezpieczeństwo podczas nocnych akcji ratunkowych. Kamizelki taktyczne są doskonałym uzupełnieniem tego zestawu. Zapewniają swobodę ruchów, gwarantują ciepło i oferują wiele kieszonek oraz przegródek. Z łatwością schowasz do nich telefon, nożyczki, stazy, bandaże i inne potrzebne akcesoria medyczne.

Kurtki ratownicze wraz z wygodnymi butami to idealny duet na trudne warunki

Prawdziwą jakość i ochronę, jaką gwarantują uniformy medyczne, docenia się w ekstremalnych warunkach. Ulewny deszcz, lub przymus dotarcia do poszkodowanych przez trudno dostępny teren. W takich sytuacjach bardzo ważna jest odpowiednia kurtka oraz buty. Kurtka ratownicza chroni przed zamoknięciem bluzy, polaru lub innej warstwy, którą masz pod spodem. Spływająca po niej woda opada na spodnie, jeśli są dobrej jakości, długo nie przemokną. W efektywnym poruszaniu się pomagają także specjalnie opracowane buty. Modele o taktycznych korzeniach prosto z wojska, cechuje sznurowanie za kostkę, stabilizacja nogi oraz duża odporność na wodę. Nie ma nic gorszego niż skręcenie stawu lub mokre buty w czasie akcji ratunkowej.