apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Krem Emolium na twarz – ochrona przez wiatrem lub mrozem?

Wiele osób zapomina, że skuteczna ochrona skóry twarzy to absolutna podstawa w chłodne dni. Cera wrażliwa wykazuje o wiele większe skłonności do podrażnień, zaczerwienień, a nawet odparzeń. Warto podkreślić, że dotyczy to nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. Najlepszą opcją jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków, które będą stanowić warstwę zabezpieczającą przed negatywnym działaniem czynników otoczenia. Niezwykle istotne jest to, aby stosować je przed każdym wyjście z domu. Zima to czas kiedy nasza twarz bywa kapryśna. Ciekawym jest, że to właśnie wysuszające działanie niskich temperatur, czy też silnego wiatru może nasilać trądzik, czy też łojotokowe zapalenie skóry. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg produktów sprzyjających zachowaniu zdrowej, a zarazem pięknej skóry. Wbrew pozorom nie kosztują one majątku, a więc nie trzeba obawiać się wysokich kosztów. Możemy zakupić je zarówno stacjonarnie, jak i przez internet, gdyż w tym temacie panuje pełna dowolność.

Godny polecania jest Emolium Krem Ochronny, który wyróżnia się atestowanym składem

Jest on w stu procentach bezpieczny nawet dla tych, którzy posiadają skórę wrażliwą. Na specjalną uwagę zasługuje kompleks lipidowy. To właśnie on chroni przed nadmiernym przesuszaniem i pojawieniem się bolesnych oraz uporczywych odparzeń. Ponadto zapewnia on optymalne nawilżenie, a także elastyczność skóry. Zachowuje on miękkość i sprężystość nawet wtedy, gdy spędzamy na zewnątrz sporą ilość czasu. Oczywiście w składzie omawianego kremu ochronnego znajdziemy także wiele związków odżywczych, które działają długofalowo. Formuła jest hypoalergiczna, co oznacza niskie ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych, czy też innych niepożądanych dolegliwości. Trzeba zaznaczyć, że produkt rekomendowany jest już od 1 miesiąca życia – wszystkie składniki zostały dopasowane w taki sposób, aby nie obciążyć skóry maluszka. Atutem jest również fakt, że krem może być stosowany o osób z atopowym zapaleniem skóry. Nie nasili objawów choroby, a wręcz przeciwnie. Natłuszczająca warstwa może nieco zredukować dyskomfort.

Optymalna konsystencja sprawia, że równomierne rozprowadzenie produktu nie stanowi najmniejszego wyzwania. Ponadto jest to zadanie, które trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Produkt szybko się wstawia, jednak pozostawia na skórze charakterystyczną powłokę. Nie jest ona jednak odczuwalna przez użytkownika, a więc nie trzeba obawiać się, że będzie uciążliwa. Krem ochronny należy stosować u dzieci nie tylko zimą. Pamiętajmy, że sporym zagrożeniem dla skóry są zmienne temperatury. Przesuszona skóra może pękać – w tych obszarach nierzadko pojawiają się trudne do wygojenia rany. Ponadto może pojawić się swędzenie, co nierzadko skutkuje pogorszeniem się samopoczucia. Dziecko odczuwające ciągły dyskomfort staje się marudne oraz płaczliwe. Pewne jest to, że lepiej zapobiegać odparzeniom, niż je leczyć. Wydajne opakowanie sprawia, że jedna tubka kremu wystarczy na długi czas. Krem ochronny Emolium dostępny jest w bardzo niskiej cenie, co stanowi kolejną zaletę.