apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Uroda

Cellulit – nie można do tego dopuścić

Co to jest cellulit? Dieta z cellulitem masaż antycellulitowy Co jeszcze można wymyślić. Słowo to brzmi przerażające dla większości kobiet. Najczęściej pojawia się na brzuchu i udach ten wróg płci pięknej cellulit Przyczyny jego pojawienia się na jędrnych dotychczas udach bywa niejasny.

Problem wielu

Wiele nawet młodych dziewcząt cierpi na to, niezależnie od wieku. Skóra traci elastyczność, jest pokryta wybrzuszeniami i dołkami, zaczyna przypominać przysłowiową skórkę pomarańczową. Zmiany pojawiają się w warstwie podskórnej, w wyniku niewłaściwej przemiany materii. Jednak cellulit może być dziedziczony genetycznie lub pojawiać się z powodu zaburzeń hormonalnych. Nasze babcie i prababki w ogóle nie znały takiego słowa. Uważa się, że cellulit jest wynikiem złego trybu życia. Siedząca praca z niską aktywnością i niewłaściwą dietą może przyspieszyć pojawienie się zmian na skórze. Przychodzi cicho i zostaje z długo z kobietami cellulit Jak się pozbyć go definitywnie? Oto dobre pytanie. Przede wszystkim należy ponownie rozważyć styl, w jakim się odżywiacie. Później można rozpocząć masaże. Skórki pomarańczowej można pozbyć się nawet w domu bez kosztownych procedur. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej uzyskasz wynik. Należy pamiętać, że ćwiczenia fizyczne spowalniają rozwój cellulitu.

Zaawansowanie cellulitu

Można samodzielnie wykonać test na skórze sprawdzający zaawansowanie cellulitu. Pierwszy etap polega na zebraniu skóry obiema rękami. A jeśli nie ma guzków i zagłębień, wszystko jeszcze jest w porządku. Jednak nie znaczy to, że proces się nie rozpoczął. Podczas pierwszego etapu traci się elastyczność skóry. Z diety pilnie trzeba usunąć wszystkie produkty wędzone, a także tłuszcze. Jedz co najmniej 200 gramów duszonych warzyw dziennie i pij co najmniej litr wody mineralnej dziennie. Zapomnij o ciastach i ciastach. A jeśli nie możesz żyć bez słodyczy, lepiej zjedz kilka kawałków ciemnej gorzkiej czekolady. Należy ograniczyć zażywanie tzw. „przyjaciół cellulitu” – alkoholu i papierosów.

Zobacz więcej na dyrbergkern.pl