apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

Lifestyle

Panna młoda na czasie – skromne suknie ślubne

Co roku możemy zauważyć zmiany w branży ślubnej. Raz modne są kreacje typu „syrenka”, innym razem jest prawdziwy „szał” na princeski. Moda jednak dość szybko przemija, a praktyczna panna młoda, myśli o przekazaniu kreacji np. swojej córce lub wykorzystywaniu jej jeszcze po ślubie. Czy istnieją więc suknie ponadczasowe? Odpowiedź brzmi: tak!

Skromne suknie ślubne oczekiwania vs rzeczywistość

Myśląc o skromnej sukni ślubnej, wiele panien młodych ma przed oczami wzór kreacji mocno zabudowanej, ukrywającej wszystko to, co piękne w sylwetce, a czasem i proste, bezkształtne kroje. Nic dziwnego, że widząc skromne suknie ślubne w rzeczywistości doznają szoku. Nagle okazuje się, że modele tego typu mogą być piękne, szalenie kobiece, a nawet seksowne!

Skromne suknie ślubnenie oznaczają bowiem jedynie zabudowanych modeli. W ofertach salonów sukien ślubnych można znaleźć też proste kreacje, wykonane z jednej tkaniny, bez nadmiaru zdobień, ze stójką, z niewielkim dekoltem lub długim rękawem. Możliwości jest naprawdę wiele!

Tego typu kreacje dostępne są w wielu fasonach. Jednym z najpopularniejszych jest ten w kształcie litery A. Spódnica, rozszerzająca się ku dołowi działa bardzo pozytywnie na sylwetkę, równoważąc górną część ciała i optycznie zmniejszając talię. Dostępne są również takie kroje, jak np. syrenka lub prosty.

Dla kogo?

Skromne suknie ślubne to dobry wybór właściwie dla każdej panny młodej. Już sama ich prostota bywa tym, co urzeka nas w tym kroju. Zdarza się jednak, że tego typu kreację stanowią swoiste „płótno” dla kolejnych działań. Bardzo ważne jest to, że stylizację możemy utrzymać jako skromną i zdecydować się na niewiele delikatnych dodatków. Są jednak panny młode, które taką kreację pragną połączyć z bogatą kolią lub tiarą. Ze względu na charakter tych dodatków, dobrze jest, gdy kreacja utrzymywana jest w delikatnym tonie, co stworzy spójną całość i nie będzie ukrywało urody swojej właścicielki, a jedynie ją podkreśli.

Skromne suknie ślubne są ponadczasowe

Wśród panien młodych znajduje się wiele takich, które chcą tworzyć pewną tradycję. Pragną przekazać swoją kreację ślubną przyszłym pokoleniom. W tym wypadku skromne suknie ślubne są prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Bardzo często posiadają klasyczne kroje, które pasują do wszystkich sylwetek, podkreślając ich atuty. Poza tym osoba, której przekażemy taką kreację będzie mogła ubrać ją taką, jaką jest lub delikatnie dostosować do obowiązującej mody, zachowując jednocześnie charakter sukni.

Co ważne, takie projektantki jak np. Marta Trojanowska tworząc kreację myślą o tym, aby panna młoda mogła wykorzystywać je jeszcze po ślubie. W dzisiejszych czasach kreacja nie musi być śnieżnobiała. Możemy postawić na odcienie bieli, beże, róże, błękity, brzoskwinie, a nawet czernie! Kreacja również swoim krojem może nabierać charakteru użytkowego. Szybko może się okazać, że z odpowiednimi dodatkami będzie stanowić fantastyczną bazę pod stylizację na jakąś ważną uroczystość. Możemy zakładać je na ceremonie, rocznice, randki z mężem, wspólne urlopy, itd.

A może suknia ślubna na zamówienie?

Skromne suknie ślubne mogą zostać również zaprojektowane na specjalne zamówienie. Zajmuje się tym m.in. wspomniana już Marta Trojanowska. W swoim salonie sukien ślubnych – Boho tworzy niepowtarzalne projekty, dostosowane do wymiarów i gustu klientki. Można więc zdecydować się na coś z gotowej kolekcji, lub poprosić o zupełnie nowy model. W tym celu trzeba przyjechać do Warszawy na około 2 dni. W tym czasie spotkamy się z projektantką i porozmawiamy z nią o naszym guście, o tym gdzie odbywać się będzie ceremonia oraz wesele, a także o tym, czy przewidywany jest jakiś motyw przewodni. Na tej podstawie przygotowany zostanie projekt. Po zaakceptowaniu pracownia niezwłocznie zabierze się za jego realizację. Gotową suknię odbierzemy kolejnego dnia.