apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

okulary czy soczewki
Lifestyle

Czy można naprzemiennie nosić soczewki kontaktowe i okulary?

Wielu z nas zastanawia się, co warto nosić — okulary czy soczewki? To całkiem spory dylemat, ponieważ oba te rozwiązania posiadają plusy i minusy ich stosowania. Poznaj kilka ważnych informacji i przekonaj się, czy można naprzemiennie nosić soczewki kontaktowe i okulary? A może warto trzymać się jednego rozwiązania?

Wady i zalety okularów korekcyjnych

Coraz częściej okulary są czymś więcej niż tylko produktem służącym do korekcji wady wzroku. Produkt ten zwraca uwagę za sprawą ciekawego designu, jeśli chodzi o kształt, kolor lub ich formę. Wyróżnia się oprawy klasyczne, minimalistyczne i designerskie, a to tylko część propozycji obejmujących branżę optyczną. Dzięki temu okulary mogą stanowić ciekawe uzupełnienie codziennej stylizacji i wielu innych, co z pewnością doceni każdy pacjent. Warto również wspomnieć o kilku wadach tego produktu, ponieważ w niektórych sytuacjach okulary mogą utrudniać uprawianie sportu lub wykonywanie niektórych obowiązków w pracy. Szkła w okularach parują, a ich oprawa może ograniczać pole widzenia. Na okulary trzeba bardzo uważać, gdyż jest to dość delikatny produkt podatny na różne uszkodzenia mechaniczne.

Wady i zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to innowacyjny produkt, który pod wieloma względami można dopasować do własnych potrzeb i stylu życia. Produkt ten dedykowany jest osobom, które prowadzą aktywny tryb życia oraz uprawiają sport. Soczewki przylegają do oka, dlatego też poruszają się wraz z nimi i nie ograniczają pola widzenia. Pozwalają zachować naturalny wygląd, co dla niektórych pacjentów jest szczególnie ważne. Wadą tej propozycji jest fakt, że stosowanie soczewek wymaga wprawy w ich zakładaniu oraz zachowania higieny na wysokim poziomie. Jednak umiejętności te można szybko opanować. Za stosowaniem soczewek kontaktowych przemawia wysoki komfort noszenia, ale i funkcjonalność. Coraz więcej modeli posiada filtr przeciwsłoneczny i znacznie więcej.

Zatem, co wybrać? Okulary czy soczewki?

Co nosić, okulary czy soczewki? Wybór produktu z pewnością warto dopasować do własnych potrzeb oraz osobistych preferencji. Dzięki temu wybrany produkt w pełni spełni nasze oczekiwania i chętnie będziemy z niego korzystać. Jest to ważne dla zachowania ciągłości leczenia, ale i dla prawidłowego widzenia w każdej sytuacji.

Warto zauważyć, że okulary i soczewki można nosić naprzemiennie. Spora część pacjentów korzysta z soczewek w trakcie uprawiania sportu lub wybierając się na specjalne okazje, takie jak: ślub, impreza rodzinna lub wyjście ze znajomymi. Naprzemienne stosowanie soczewek i okularów umożliwi również: pełne zaprezentowanie makijażu w dniu ślubu, założenie ulubionych okularów przeciwsłonecznych lub zrelaksowanie się w domowym zaciszu.

Co wybrać, okulary czy soczewki? W wielu przypadkach warto zaopatrzyć się w oba produkty, aby móc wybrać produkt stosownie do okoliczności i własnych potrzeb. Niektóre choroby oczu stanowią przeszkodę w noszeniu soczewek kontaktowych, natomiast popsute okulary można szybko zastąpić nową parą soczewek.