apteka-centrum.pl

Strona o modzie, urodzie i zdrowiu.

jeansy
Moda

Co zrobić, aby jeansy pasowały do marynarki?

Uzupełnianie garderoby o nowe elementy to coś, co wielu osobom sprawia mnóstwo radości i przyjemności. Szukanie idealnych zestawień to sposób na stworzenie tak zwanej szafy kapsułowej. Warto zdecydować się na zakup niektórych ubrań głównie ze względu na to, że okażą się one idealną bazą dla naszych outfitów. Jednak czy wiesz, jakie jeansy warto wybrać, aby pasowały do marynarki? Podpowiadamy! 

Dlaczego nosimy jeansy?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, dlaczego jeansy to tak popularny model spodni. Nie od dziś obecny jest zarówno szafach kobiet, jak i mężczyzn. Najważniejszym powodem jest komfort i wygoda, na którym to tak bardzo zależy wielu użytkownikom. 

Co więcej, jeansy potrafią być niezwykle wytrzymałe, czego dowodem jest fakt, że niektóre pary potrafimy nosić przez wiele lat. Tutaj warto mieć jednak na uwadze to, że konieczne jest odpowiednie dbanie o posiadanie ubrania. W przypadku tego rodzaju spodni nie zaleca się zbyt częstego prania. Może prowadzić to do blaknięcia materiału oraz powstawania dziur i przetarć. 

Jeansy na dobre rozgościły się w naszych szafach i zapewne nieprędko z nich zrezygnujemy. Prawdopodobnie już na stałe będą obecne w garderobach zarówno pań, jak i panów, ale możliwe, że pojawią się nieco inne, może znacznie bardziej fantazyjne modele. 

Z czym najczęściej łączymy jeansy?

Jeansy są niezwykle uniwersalnym elementem garderoby i nie ma co do tego wątpliwości. Przede wszystkim bardzo pomocny jest fakt, że do wyboru mamy przeróżne modele i warianty kolorystyczne, co sprawia, że z łatwością wpasujemy je do naszej codziennej stylizacji. W ostatnich latach popularne stały się jeansy przecierane oraz te, które posiadają widoczne dziury. Nie każdemu przypadły one do gustu, natomiast nie da się zaprzeczyć, że wciąż widujemy je w przeróżnych stylizacjach. 

Jeansy łączymy nie tylko z koszulami czy T-shirtami, ale także dopasowanymi bluzkami, golfami, klasycznymi sweterkami i praktycznie każdym innym elementem górnej części garderoby. W kwestii butów również mamy niemałą swobodę. Możemy na przykład zauważyć, że panie lubią łączyć luźne jeansy podwijane w kostce ze szpilkami. To dosyć nietypowe zestawienie, a jednak prezentuje się naprawdę dobrze, jeżeli lubimy wyglądać nieco ekstrawagancko! 

Marynarki i jeansy – czy to dobre połączenie?

Jednak czy marynarki i jeansy także mogą być odpowiednim połączeniem? Okazuje się, że tak! Tyczy się to zarówno mody męskiej, jak i damskiej. U pań często spotykane jest zestawienie klasycznej koszulki z dekoltem w serek, jeansów typu boyfriendy oraz luźnej, sportowej marynarki

U panów wygląda to podobnie, chociaż tutaj nierzadko natrafimy także na zestawienia, w których to obecne są marynarki, mniej formalne koszule i jeansy. Taki casualowy look sprawdzi się doskonale na co dzień. Z łatwością dopasujemy do niego pasujące buty. Jeżeli chcemy, aby strój był nieco mniej formalny, warto postawić na przykład na obuwie sportowe.